Video: Bulgaristan 89 Göçü 20.Yıl Anısına

Bulgaristan‘dan Türkiye’ye Göç’ün 20. yılı olan 2009 yılı için hazırlanmış bir slayt gösterisi. İçeriğinde 1989 zorunlu göç’ün fotoğrafları ve göç sırasında Türkiye’de gazetelerin attıkları bazı manşetler bulunmaktadır. Video’nun sonunda ise Kırcaali bölgesinden Türkan Bebek’den bahsedilmiş.

Video’nun uzunluğu yaklaşık yedi buçuk dakikadır.

1989 yılı Zorunlu Göç’ün 20. yılı anısına hazırlanmış video :

 

4 thoughts on “Video: Bulgaristan 89 Göçü 20.Yıl Anısına

 • 01 Mayıs 2011 at 00:09
  Permalink

  Güzel bi çalışma olmuş. Cd’ye çekip Bursa-Kırcaali arasında çalışan Solak Tur ve Bursa Tur’a verip yolculara Bulgar’a giderlerken izletmek lazım, yol boyunca. Eminim sınırı geçerken içleri bir başka olur.

  Reply
 • 30 Temmuz 2011 at 17:40
  Permalink

  BULGARİSTAN GOÇMEN OLMAKTAN GURUR DUYORUM !!! NE MUTLU TURKUM DİYENE !!!

  Reply
 • 09 Eylül 2011 at 15:36
  Permalink

  biz hepimiz havvalan adem den gelmedikmi dünyaya tabi ki türküz herkez dil din seçmekte hürdür ama bizim suçumuz müslüman dogmakmıdır ki biz bu acıları yaşadık ben bulgarlar tarafından öldürülen mustafanın kızıyım sevinç ben anamı kardelerimi orada bıraktım sence arkadaş kolaymı böyle tek yaşamak sen bulgaristan göçmeni olmaktan gurur duyuyorsun ama ben orada dogduma lanet ediyom dedelerimi aldı babamı öksüz bıraktı 2 yaşında benide öksüz bıraktı kardeş bu yara kapanırmı kı ben gurur duymuyorum bulgaristanla ben türkiyemle gurur duyuyorum vatan sag olsun bu can bu bedendeyken bu kan bu bedendeyken ben türklügümü bayragımı topragımı son damla kanıma akana kadar savunurum yaşasın tüm müslümanar ne mutlu türküm diyene varolun garaşlar selamlar tüm müslümanara allaha emanet olun allah birdir hepimizindir verelim elele tüm dünyadaki müslümanara selyam olsun avrasya kıtalarında kardeşlerimize analara babalara selam olsun ey vatanım canım sana kurban olsun

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir