Türk Doktor Ayten Garip Bulgaristan’da Boğularak Öldü

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Biga Devlet Hastanesinde dahiliye doktoru olan Ayten Garip tatil için gitmiş olduğu Bulgaristan’ın Varna şehrinde boğularak öldü. Dr. Ayten Garip’in, Varna Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyan kızının tatil için yanına gittiği ve yüzmek için denize girdiği, bir süre sonra ise denizde hareketsiz kaldığı bildirildi. Yapılan müdahelelere rağmen Dr. Garip kurtulamadı.

Dr. Ayten Garip

Biga Devlet Hastanesinde 16 yıldır dahiliye doktoru. 54 yaşında. 1989 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden bir Bulgaristan Göçmeni.

Dr. Ayten Garip’in Cenazesi Biga’ya Getiriliyor

Alınılan bilgiye göre Biga Belediyesi ve Biga Devlet Hastanesi tarafından Bulgaristan’a bir araç gönderildiği. Merhumun cenazesi bu araçla birlikte Türkiye’ye getirilecek. Aracın akşam saatlerinde Biga’ya geleceği tahmin ediliyor.

Dr. Ayten Garip’in Cenazesi

Uzman doktor Ayten Garip’in cenazesi Bulgaristan sınır kapısından alınıp görev yapmış olduğu Biga Devlet Hasatanesine getirildi. 29 Temmuz 2011 Cuma günü kılanan ikindi namazına mutakip cenaze Çiçeklidere mezarlığına defnedildi.

Ayten Garip Cenazesi

Başsağlığı

Ailesini, yakınlarını, Biga’yı ve Bulgaristan Göçmenleri’ni üzen bu olaydan dolayı, merhum Ayten Garip’in ailesine Allah’dan sabır dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir