Tekese Şenliği 2011

Bulgoc tarafından geleneksel hale getirilip her yıl düzenlenen Tekese Şenliği bu yıl 5’incisi ile 19 Haziran 2011 tarihinde düzenlenecek. Tüm Bulgaristan Göçmenlerine açık olan eğlence Çatalca’da düzenlenecek. Bilindiği üzere genelde açık hava göçmen eğlenceleri bu bölgede düzenleniyor ve oldukça başarılı etkinlikler gerçekleşiyor. Açık alan olduğundan dolayı kapasitesi geniş ve yeşillik olması itibariylede iç açııcı bir yer. Etkinlikte düzenlenen çeşitli aktiviteler ile bu şenlikle birlikte stres atabilirsiniz.

Dikkat : Tekese Şenliği 2011 Resim ve Videoları için Tıklayın

Etkinlik İsmi : Tekese Şenliği 2011

Organizasyon : Bulgoc

Tarih : 19 Haziran 2011 Pazar

Yer : Kabakça Elmalıdere Piknik Alanı / Çatalca

Ücret : Küçük araç  = 10 Tl, Büyük araç = 20 Tl (Tekese Şenliği ücretsizdir, sadece araçlardan görevliler tarafından ücret alınmaktadır.)

Tekese Şenliği 2011

Yol Tarifi :

Etkinliği düzenleyen Bulgöç yol tarifini şu şekilde vermiştir.

1 – Aracı Olanlar

Çatalca girişinden itibaren kırmızı renkli TEKESE ——> yön oklarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Güzergah detayları şöyledir;

Çatalca çıkışından Gökçeali yoluna giriyoruz. Gökçeali köyünden geçerek Subaşı istikametinde devam ediyoruz. Subaşı köyünden geçerek Akalan istikametinde devam ediyoruz. Akalan köy içine girmeden yol sola doğru ayrılıyor ve Kabakça, İhsaniye istikametinde devam ediyor. Yaklaşık olarak 3 km sonra yolun sol tarafında Elmalıdere piknik alanı görünecektir.

(Tarifte adı geçen bütün köylerin tabelaları mevcuttur. Dönülmesi gereken her sapakta TEKESE —–> yön afişlerini göreceksiniz.)

2 – Aracı Olmayanlar

İstanbul  Yenibosna’dan saat başı hareket eden BİNKILIÇ (Mavi otobüsler) otobüsleri piknik alanı önünden geçmektedir. Aynı şekilde Çatalca’dan hareket eden İhsaniye dolmuşlarıda piknik alanı önünden geçmektedir.

Geçen sene düzenlenen etkinlikten kısa bir videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir