Son Yaz Balkanlar 1912 Dizisi

Atv’nin 2012 yeni yayın döneminde izleyiciyle buluşturacağı dizidir. Balkan Savaşlarını konu alan dizinin oyuncu kadrosunda geçen yılın Feriha’sı olan Hazal Kaya olması merakla beklenmeine sebeb olmaktadır.

Son Yaz Balkanlar 1912 Dizi Künyesi

Yapım : Adam Film

Yayın : Atv

Yayın Tarihi : Eylül 2012

Yönetmen :

Senaryo : Kürşat Başar

Konu : Balkan Savaşları

Oyuncular : Hazal Kaya, Tuğçe Kazaz, Furkan  Palalı, Seçkin Özdemir

Son Yaz Balkanlar 1912 Tanıtım Videosu

Hazal Kaya ve Balkanların Türk Kadını

Her ne kadar Feriha’daki başarısından yeni dizi için tercih edilmiş olsada, Hazal Kaya’da görünüş itibariyle bir Balkan Kadını (ya da dizideki role göre Balkan Kızı) imajı vardır. Renkli ve masum bakan gözleri, duru güzelliğiyle balkanların kadın profili kendisine yakışacaktır.

Adam Film ve Balkanlar

Makedonya’da çektikleri Elveda Rumeli ve Balkan Düğünü dizileriyle ve bir Ankara polisiyesi olan Behzat Ç. ile sağlam diziler ortaya çıkarmış bir yapım şirketi. Özellikle Elveda Rumeli’deki Balkanların terkedilmişliğini, içindeki suskunluğu, açıklı hikayesini “Son Yaz Balkanlar 1912” dizisinede yansıtacaklar gibi gözüküyor.

Yayınlanan Fotoğraflar

24 thoughts on “Son Yaz Balkanlar 1912 Dizisi

 • 29 Haziran 2012 at 02:33
  Permalink

  TV VE RADYOLARDA DAHA ÇOK BALKAN-RUMELİ DİZİLERİ,BALKAN -RUMELİ KÜLTÜRÜ İLE İLGİLİ PROĞRAMLAR VE O YÖREMİZİN SANATCILARINI GÖRMEK İSTİYORUZ.TÜRKİYE DE ÇOK SAYIDA MACIR VAR İKEN HİÇ BİR ALANDA ÖZELİKLE SİYASETTE YETERİNCE TEMSİL EDİLMİYORUZ. BALKAN SOYKIRIMIN 100. YILI SİYASİLERİN VE MEDYANIN YETERLİ DUYARLI OLMAMASINDAN RAHATSIZIM. FETHİYE YE GELEN MACIRLAR İLE TANIŞMAK İSTERİM VE FETHİYE DE ÇOK MACIR VAR,ÇOĞU TURİZM İLE UĞRAŞIR. MACIRLAR İÇİN PROĞRAM VE ÇALIŞMA YAPANLARA MİNNETTARIM. FETHİYE ÖLÜDENİZ DEN SELAMLARIMLA. http://www.lyciandreams.com BU İŞYERİMİN ADRESİDİR.

  Reply
 • 30 Temmuz 2012 at 00:26
  Permalink

  Dizinin bu aksam fragmanını izledim,ilk basta guzel diziye benziyor dedim fakat bir annenin bebeğini düşmana yakalanmamak İcin bogdugu sahne, senaristten yönetmene kadar psikolojisi bozuk sadist insanların bu filmi çekmiş olduğu gercegini hafızama kazıdı!!! Asla izlemeyeceğim, bu bölümü bütün kalbimle kınıyorum, RTÜK eğer bişeyleri yasaklamaliysa kesinlikle bu dizi olmalı,nasıl bu kadar insanın ruh halini bozan ve duygusallığın ötesinde vahşet içeren bir dizi Türkiyede cekilebilir, aklım almıyor almicak ta!!!

  Reply
  • 24 Ekim 2012 at 11:14
   Permalink

   Sahne gerçekten çok dramatik ama maalesef bu ve bundan daha kötü olaylar da yaşanmıştır göçlerde.bunu bilmemeniz doğal.tepki göstermeniz yaşadığımız olayları inkar etmeniz gerçekleri değiştirmeyecek.saygılar

   Reply
 • 30 Temmuz 2012 at 17:32
  Permalink

  allah aşkına başka erkek oyuncumu kalmadı hiç sevmem o oyuncuyu hayat devam ediyorda oynamıştı bence bu dizi tutmaz söyleyim

  Reply
 • 30 Temmuz 2012 at 17:33
  Permalink

  needen kenan imirzalığılu seçilmedi bu oyuncu çok daha iyiy

  Reply
 • 04 Ağustos 2012 at 13:17
  Permalink

  Bu diziyi ceviren oyuncu ,yapan yapımcı ,yönetmen siz nasıl bi insansınız bu dizi ne böle iki yunan gavuru gelecek beni öldürecek diye yavrumu sokup o suya sokacağım öylemi. siz nasıl Türksünüz yahu nerede gördünüz nerede duydunuz hangi TÜRK ana babası kendi veya bi başkası ölecek diye kendi kanından canından yavrusunu bebesini öldürür. Dünya yanacakmış deseler gözü görür. Ben bu diziyi senaryo yerin dibine batsın.Buradan Atv televizyonuna sesleniyorum bence sizde bu diziye göz yummayın.

  Reply
  • 22 Eylül 2012 at 12:14
   Permalink

   mehmet duman kardeşim sen haklısın. Çünkü Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır. Bende Arnavut muhaciriyim. . Öyle bir olay yaşandı mı bilemiyoruz tabiiki. Allah hiç kimseyi öyle bir çaresizlikle karşılaştırmasın. Ama böyle yanlış bir şeyi yapmayı da nasip etmesin hiç birimize.

   Reply
  • 02 Ekim 2012 at 23:34
   Permalink

   alice özge ve mel o kadınlar çocuklarını dereye atamadıkları için sırtlarına alp çocuklarını değil kendilerini siper ettiler.Hiç bir kadın ve anne çocuğuna kıymaz kendi canını ortaya koyar bende bir anneyim bugün savaş olsa bende srtıma sarar çocuğumu savaşırım dereye atmam o savaşların hepsine yeni nesil için direnildi çocuklarımız müslüman ülkede yaşasınlar diye gavurlara kalmasın diye yoksa can için değil.ÇOCUKLARI İÇİN.

   Reply
  • 10 Ekim 2012 at 09:12
   Permalink

   cocugunu öldürmeseydi oradaki herkez ölecekti işin birde o tarafından bakmalısın insanlar ölmesin diye feda ediyor bebegini.. bunlar yaşanmış şeyler arkadaşım yapımcıya atmayınız!!

   Reply
 • 27 Ağustos 2012 at 18:31
  Permalink

  balkanlardan Rumelinden gelen türklerle ilgili maalesef oakadar güzel konular ve acıklı hatıralar varki bunlar la ilgili filim ve diziler yapılsa tc. insanları bunları pür dikkat izler ve yapımcılarını da son derece takdir ederler. lütfen anadoludan balkanlara türk medeniyetini götürüp oralar da bu güzel insanların asimile edilmesi çalışmalarından kaçarken nelere maruz kaldıklarını anlatan yaşadıkları hayat hikayelerini gazetelerde olayları çarpıtmadan köşe yazarları tarfından yazılarak ve televizyonlarda dizi ve filimler halinde gösterilirerek ecdadımız hakkında bilgi sahibi olmamız açısından çok iyi olur

  Reply
 • 08 Eylül 2012 at 12:07
  Permalink

  bir annenin çaresizliğidir o senin beğenmediğin durumlar gözünün önüne getir ve düşün onların yerinde olmadan böyle bir şeyi tabiki kınarsın ama öyle yapmasaydı da bütün herkesi öldüreceklerdi annemden babamdan biliyorum sünnet edilmeyi yasaklamışlar ve ağabeyimi gizli gizli sünnet ettirmişler duyulsaydı ölüm cezası vardı ve korkudan babamın 1 gecede saçı beyazlamış ya bunlar gerçekten yaşanmış şeyler

  Reply
 • 11 Eylül 2012 at 23:18
  Permalink

  Çoluğunu çocuğunu öldürdüğünü nerden mi gördük? Çanakkale Savaşından. Nice elifler vardı, süngüler cephaneler ıslanmasın diye çocuklarının üstlerini örtmeyip donmalarına razı olurlardı. Ve o Elifler de askerler kadar millet sevgileri için kendilerinden ödün verdiler. Bu ülke için, analar çocuklarını askere gönderirken bile öleceklerini düşünmüyorlar mı? Bu ülke… Öleceklerini bile bile 102 tane 14 yaşlarındaki oğlanları gönderdi savaşa. Bilmiyorlar mıydı öleceklerini?
  Dizi unutulmuş millet sevgisini aşılıyor, kıymetini bilin az kaldı bunlardan.

  Reply
  • 20 Eylül 2012 at 18:04
   Permalink

   alice ve özge…sizi tebrik ediyorum cok güzel cevap verdiniz …bizim icin bu rahat yasamimizda ne kadar kolay geliyor böyle yazmak …onlarin o caresziligini bilmiyoruz allahim kimseyi böyle seylerle sinamasin…

   Reply
  • 10 Ekim 2012 at 09:16
   Permalink

   bravo size! tabi bu aksam kimi becersem, onun sevgilisini nasıl yoldan cıkarsam, komsu kızına nasıl tecavuz etsem, kimin eli kimin k….nda belli değil niteliğindeki diziler daha popiler atrık böyle diziler sacma geliyor millete..

   Reply
 • 22 Eylül 2012 at 12:03
  Permalink

  Arkadaşlar ben de Arnavut muhaciriyim. Kurtuluş Savaşı sırasında dedelerim Aydın’a göç etmişler. Ama maalesef dün akşam çok üzücü bir olaya şahit oldum.Şahit olduğum olayları hissediyordum. Ama maalesef kendileri de açık ettiler. Bir bulgaristan göçmeni aile çocuğunu askere gönderiyordu. ona gittim. Diyorlar ki devlete asker gönderiyoruz. Ben de dedim ki nereye gönderecektin. Memnun değilsen Bulgaristana gönder orada yapsın. Ve ekledim. Şu an benim çocuğum Van’da asker. Oğluma dedim ki. Oğlum şu an vatanımızın bütünlüğünü korumak için bir savunma halindeyiz. Eğer ömrün bittiyse Allah seni kahramanca savaşarak şehit olmayı nasip etsin. Yok ömrün uzunsa. Allah seni vazifeni en iyi şekilde yapmanı ve imanını, ruh ve beden sağlığını kaybetmeden yuvana dönmeni nasip etsin dedim. Bir de şunu dediler ki çok üzüldüm ve şaşırdım. Suriyelileri neden alıyorlar. O zaman delirdim işte. Ben de dedimki kardeşim. Benim atalarımı mübadelede neden aldılarsa. seni neden aldılarsa, onları da ondan alıyorlar. Zulüm nedeniyle. Bu sefer demezler mi ki. Onların yüzünden çocuklarımız işsiz kalacak, aç kalacak. Yuh dedim. Ne diyeyim size. Siz geldiğinizde biz bunu hiç düşünmedik. Hatta o kadar üzüldük ki sizin için. Bu da yetmedi demezler mi ki Türkiye’nin bizi almasını istemedik biz. Onlar almasaydı biz İnsan Haklarına Mahkemesine başvuracaktık. Avrupaya gidecektik. Ve dedim ki Allah Sizlerin gözünü doyursun. Allah sizleri ıslah etsin. Nankörlüğün bu kadarını da görmedim. T.C. Devleti Size yaptığı iyilikleri ne çabuk unuttunuz. Şimdi hepiniz ev sahibi, araba sahibi, yazlık sahibisiniz. Ve hala şikayet ediyorsunuz. İnanın ve hala inanamıyorum. Nasıl insan bu kadar iyiliği unutur. Türkiye’de doğup büyüyenler evsizken. Bunlar bu kadar varlığın içinde hala memnun değiller. YAZIKLAR OLSUN….

  Reply
  • 06 Kasım 2013 at 19:51
   Permalink

   şenay hanım bir bulgar ailenin dediğini tüm bulgarlara maal etmezseniz sevinirim. Evet o ailenin yaptığı ayıp birşey ve hatta dediğiniz gibi nankörlük. Ama bunu hepimiz yaparmış gibi konuşmayın. Varlık içinde yaşadı çoğumuz ama benim babalarım sefilliğide gördü. Tüm bulgarları bir vatan haini bir terör örgütü gibi etiket etmeyin. bakın sizde göçmensiniz bende. ozaman bende şahit olduğum bir arnavutun yaptığını hepinize kitliyim hoş olur mu?

   Reply
 • 22 Eylül 2012 at 12:05
  Permalink

  nezaman basliyor bu balkanlar dizisi?

  Reply
 • 26 Eylül 2012 at 22:38
  Permalink

  Arkadaşım oraya bu dizi insanların psikolojisini bozuyor RTÜK bunun yayınlanmasımasına nasıl izin veriyor yazmışsın ama se.ks filmlerini por.noları izlerken hiç rahatsız olmuyosun da gerçekleri görünce mi gözün korktu

  Reply
 • 27 Eylül 2012 at 03:25
  Permalink

  dizi balkan topraklarında yaşayan türklerin çektikleri eziyetleri anlatıyor adından anlaşılıyor son yaz balkanlar 1912 diye birinci balkan savaşı balkanlardaki türkleri anlatıyor sürgünleri göçe zorlanmalarını türk köylerini basıp bölgedeki türkleri katliam etmelerini topraklarını yakmalarını nasıl nelere zorlandıklarını bulgaristan ve sanırım makedonya hatta başka balkan ülkeride olabilir çünkü o dönemde topraklar sınırlar farklı dizinin mesela manastır makedonya sofya bulgaristan kayılar köyü bulgaristanda yok osmanlı devletinde rumelinin başkenti olan manastırın bir ilçesi bir dönem selanike bir dönem manastıra bir dönemde serfiçe bağlı imiş dizi bu dizi sayesinde bazı kişiler oralardan göç gelmiş kimseleri artık kim gavurmuş kim türkmüş karıştırmaz heralde çünkü bunu karıştıran çok kişi var bilgisiz tarihten habersiz bir dönem oradaki toprakların osmanlıya ait olduğunu ve bu nedenle orada türkler yaşadığını bilmeyen

  Reply
 • 02 Ekim 2012 at 23:32
  Permalink

  ne çaresizlikler var evinde koltuğunuzda o kadar rahatsınız ki beğenmiyorsunuz o kadın orda yapılabilecek en büyük fedakarlılğı yapmış bunu sizlerin anlaması çok zor lütfen diziye destek verelim ADAM FİLM emeğinize sağlık

  Reply
 • 14 Ekim 2012 at 00:30
  Permalink

  haaazal bu diziyi hic kimsede izlemiyoruz ne olur kapansin irenc bi dizi senin konusmanda hic guzel deyil kiyafetin her seyinle bu diziye uymamisin sen ferihamizsin oraya geri don fatih aksoy yapima

  Reply
 • 20 Ekim 2012 at 14:12
  Permalink

  Balkan topraklar osmanli topraklar degil ki.osmanli oncesi ,bu topraklarin kadim halklar:arnavutlar,bulgarlar,yunanlar,srplar…Savas zamanlar kaybeden hep anneler ,din,irk,farketmez

  Reply
 • 23 Ekim 2012 at 20:17
  Permalink

  Son yaz dizisi gerçekten çok güzel bir dizi. 6.bölümde bitecek diyorlar ama inşallah bitmez dizi severek ve beğenerek izliyoruz

  Reply
 • 30 Ekim 2012 at 17:04
  Permalink

  inşallah bu dizi bitmez…..beğenerek izliyoruz ve devam ederse izlemeyede devam edeceğim…

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir