Hayrunnisa Gül Bulgaristan Temasları

Cumhurbaşkanı Gül’ün Bulgaristan ziyaretine eşlik eden Bayan Gül, Aleksander Nevski Meydanı’nda düzenlenen resmî karşılama töreninin ardından Bulgaristan Cumhurbaşkanı Parvanov’un eşi Bayan Zorka Parvanova ile çeşitli temaslarda bulundu.

Hayrunnisa Gül Bulgaristan

Bayan Gül ve Bayan Parvanova ilk olarak, 10. yüzyılda inşa edilen ve 1954’ten bu yana müze olarak kullanılan Boyana Kilisesi’ni gezdiler. UNESCO Kültür Tarih Miras listesine 1979’da dâhil edilen kiliseye gelişlerinde yetkililer tarafından karşılanan cumhurbaşkanı eşlerine, kilisenin ünlü freskleri hakkında bilgi verildi.

ÇOCUKLAR TARAFINDAN ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Hayrunnisa Gül Bulgaristan

Daha sonra bakım evlerine bırakılmış çocuklara hizmet veren Saint Sofia Toplum Destek Merkezi’ni ziyaret eden Bayan Gül ve Bayan Parvanova, merkeze gelişlerinde çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandılar. Bayan Gül’e, merkezin çalışmaları hakkında slâyt gösterisi eşliğinde sunum yapıldı ve çalışmalar hakkında bilgi verildi. Merkezi gezerken çocuklarla da bir araya gelen Bayan Gül, bir bebeği kucağına alarak sevdi. Merkezde, Bayan Gül ve Bayan Parvanova’ya çocukların kendileri için yaptığı birer resim hediye edildi. Ziyaretin ardından Bayan Parvanova, Bayan Gül onuruna öğle yemeği verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir