Gümrük Kapılarında Oy Kullanma İşlemleri

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler  ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından 12 Haziran seçimleri için yurtdışında yaşayan Türklerin oy kullanmalarına dair duyuru yayınlanmıştır.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne Kayıtlı vatandaşlarımız 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak 24. Dönem Milletvekili Seçimleri için 10 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında gümrük kapılarında oy kullanabileceklerdir. Oy verme işlemi 12 Haziran günü saat 17 00’a kadar devam edecektir ve Türkiye Cumhuriyeti pasaportu dışında herhangi bir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir.

Vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır:

Vatandaşlarımızın oy kullanabilmesi için;

Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları,

(Vatandaşlarımız; Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne Kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun web sitesi (www.ysk.gov.tr) Yurt Dışı Seçmen Sorgulama bölümünü kullanarak kontrol edebilirler.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportlarını Sandık Kuruluna tevdi etmeleri,

Pasaportlarında ülkeye ‘GİRİŞ’ veya ülkeden ‘ÇIKIŞ’ yaptıklarını gösteren damgaların bulunması gerekmektedir.

Oy verme işlemi tamamlandıktan sonra Sandık Kurulu Başkanı pasaportun ilgili yerine ‘OY KULLANMIŞTIR’ damgası vuracaktır.

Vatandaşlarımızın 24 Saat oy kullanabilecekleri gümrük kapıları şunlardır:

Gürbulak, Sarp, Kapıkule, Habur, İpsala, Hamzabeyli, Cilvegözü, Dereköy Karayolu Gümrük Kapıları;

Şakirpaşa, Esenboğa, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Atatürk, Sabiha Gökçe, Adnan Menderes, Erkilet, Dalaman, Bodrum-Milas-Güllük, Samsun, Trabzon Hava Limanı Gümrük kapıları;

Kuşadası, Çeşme, Deniz Limanı Gümrük Kapıları.( Taşucu Deniz Limanında is oy kullanma işlemi saat 10 00 ve 02 00 arasında yapılacaktır).

Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir