Göçmen Radyoları

Göçmen Radyoları – Bulgaristan Göçmenleri için internet üzerinden yayın yapan radyolar vazgeçilmez olsa gerek. Her ne kadar, Göçmen Siteleri ve Göçmen Radyoları eskisi kadar popüler olmasa da…

Burada vermiş olduğum radyolar uzun zamandır yayın yapan ve bu yazı yazılırken aktif olan göçmen radyolarıdır. Bununla birlikte aklımıza gelmeyen veya haberimiz olmayan göçmenlere yönelik radyolar mevcut olsa gerek. Eğer sizin de bildiğiniz ve aktif olan radyolar varsa yorum kısmında belirtirseniz, incelendikten sonra makale’ye dahil edilebilir.

Radyo Boyko : Benim bildiğim kadarıyla Bulgaristan Göçmenleri için yayın yapan ilk radyolardan biri ve oldukça popüler olan bir radyo. Uzun yıllardır yayın hayatına devam ediyor ve Dj’ler arasında Piyanist Samet ve Macır Konuşmaları kategorisinden tanıdığımız Rüstem (Rado) var.

Radyo Balkan : Uzun yıllardır yayın yapan bir göçmen radyosu. Radyo’nun sahibi ve dj’si Hopsa Mehmet. 7/24 yayın yapmaktadır. Radyo’ya ait birde forum bulunmaktadır.

Radyo BgHit : 2007 yılından beri internet üzeriden yayın yapan radyo’da Türkçe, Bulgarca ve yabancı müzik çalınmaktadır. Yine 7/24 yayın yapan radyolardan biridir.

Radyo BgTurk : İnternet üzerinden bulgarca müzik yayınlayan bir göçmen radyosu.

Radyo Göç : Rumeli sanatçımız Fahriye Güney’in sahibi olduğu göçmen radyosudur. Türkçe müzikler çalınmaktadır ayrıca piyanistlerin çalışmalarına da yer verilmektedir.

Radyo Arda : 2009 yılından beri yayın yapan radyo daha önceleri Radyo Balgöç sitesinden yayın yapıyordu.

Radyo Tocka : Sürekli yayın yapan radyolarımızdan biri.

Radyo Bg Mix :

2 thoughts on “Göçmen Radyoları

  • 04 Mart 2014 at 12:24
    Permalink

    setereler nereye takılır, şuşlaklar nereye takılır, tabii ki zakacahalkaya o zaman sende takılsana 😉
    Efsaneleri unutmalayalım … macırspor ve taner &mergül kayıtlarının sahipleri 😉

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir