Devlet Bahçeli Balkan Turunu Bulgaristan İle Tamamladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balkan Savaşlarının 100. yılına denk gelen Balkan Turunu Bulgaristan’da Sofya ve Kırcaali illerini ziyaretiyle tamamladı.

27 Haziran 2012 tarihinde başlayan ve 1 Temmuz 2012 tarihinde biten balkan turu boyunca Bahçeli, 06 MHP 01 plakalı araçla Yunanistan, Makedonya, Kosova ve Bulgaristan ülkelerini dolaştı.

Sofya’da Bulgaristan Başmüftüsü ile Görüşme

1 Temmuz tarihinde Bulgaristan’ın Sofya şehrine gelen Devlet Bahçeli burada Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı Aliş ile görüştü. Aliş, Bulgaristan’daki müslümanların durumu, ibadete kapalı camiler konularında Bahçeli’ye bilgi verdi. Başmüftü, Bulgaristan’da bulunan  imam hatip liselerinin araç gereçlerinin ve hocalarının Türkiye’den geldiğini belirtti.

Kırcaali Ziyareti

Sofya‘dan Türklerin yoğun yaşadağı Kırcaali‘ye gelen Devlet Bahçeli burada Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Kırcaali ilçe belediye başkanlarıyla görüştü. Hasan Azis, Kırcaali’de gerçekleştirdikleri projeleri ve şehrin önemini Bahçeli’ye anlattı. Kırcaali Belediyesi onur defterini imalayan MHP lideri, Bulgaristan’da totaliter rejim zamanında zulüm görmüş kişilerle de görüştü.

Devlet Bahçeli Kırcaali Merkez Cami avlusunda bulunan Gazi Kırca Ali mezarını da ziyaret etti.

İlk defa Kırcaali’ye gelen Devlet Bahçeli, Kırcaali için “Türkiye’de Kırcaali bir sevdadır” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli Kırcaali’de
Devlet Bahçeli Belediye Defterini İmzalarken
Devlet Bahçeli Kırcaali Merkez Camii’nde

4 günlük Balkan turunu tamamlayan Devlet Bahçeli, Kapıkule Sınır Kapısından yurda giriş yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir