Bulgaristan’daki En Büyük Cami

Bulgaristan’daki en büyük cami Filibe (Plovdiv) Asenovgrad’da inşa ediliyor. 2007 yılında inşatına başlanan caminin şu anda kaba inşaatı tamamlanmış durumda. Bölge halkı caminin açılmasını beklerken, caminin iç mimarisi için de Türkiye’den yardım bekleniyor.

Açılmasıyla birlikte Bulgaristan’ın en büyük camisi özelliğini kazanacak olan iki minareli caminin içerisinde kütüphane ve kurs odası bulunuyor. Ayrıca caminin bahçesi içinde bir alan ayrılmış durumda.

TRT’nin gündeme getirdiği cami için hazırlamış olduğu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

2 thoughts on “Bulgaristan’daki En Büyük Cami

 • 19 Kasım 2011 at 13:53
  Permalink

  Merhabalar Bulgaristan Asenovgrat’da yapmı sürmekte olan Yani caminiz için iç mimar arandığını duydum.. Biz ve ekibimiz Cami iç dekorasyon nakkaş-vitray işlerini yapmaktayızz. Bizi Asenovgrat’dan biri ile irtibat haline sokmanız yeterlidir.

  İnşirah Cami yapı dekorasyonu.. Camilerin iç vitray ? ağır müzeyyen pencere ? nakkaş- alüminyum+bakır+kurşun kaplama işleri ile bizzat ilgilenip yapmaktayız.. Yapmış olduğunuz camide bizimde emeğimiz ve hat eserlerimizin olmasını temenni ederiz..

  Bize ulaşmak için:

  0534-914-13-01 veya
  0534-682-60-36

  nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.. Yılların getirdiği tecrübe ile Devamlı bu alanda bu sanatla uğraşmaktayız..
  Email= insirah-cami@hotmail.com

  Oradaki cami dernek içerisinden biri ile irtibatımızı sağlamanız veya numaramızı karşı tarafa vermez bile yeter.. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim..

  Reply
 • 19 Kasım 2011 at 14:09
  Permalink

  Merhaba, Filibe Bölge Müftülüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

  Tel: +359 32621137
  e-mail: muftufilibe@abv.bg

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir