Bulgaristan’da Türk Dizisi Çekiyoruz

Bulgaristan’da 78 bölümden oluşan Türk dizisi çekilecek.  Muharrem Gülmez ile Serdar Akar Bulgaristan Kültür Bakanı Vedji Raşidov ile bir araya gelip, dizi hakkında bilgiler verdiler.

Daha önce Elveda Rumeli, Behzat Ç. gibi yapımlarda bir araya gelen Muharrem Gülmez ile Serdar Akar, yeni dizi projeleri için Bulgaristan’da görüşmelerde bulundular. Bulgaristan’da bulunan stüdyo imkanlarında faydalanmak istediklerini belirten yönetmenler diziyi Nu Boyana Film Stüdyolarında çekmeyi planlıyorlar.

78 Bölümden Oluşan Dizi

78 bölüm olarak planlanan dizinin her bölümü yaklaşık 75-80 dakika sürecek. Kadronun çoğunluğu Bulgar aktörlerden oluşacak ve Türkiye’den 10-15 aktörün katılacağı açıklandı. Tarih öncesi dönemi konu alacak dizinin ismini için Türk haber ajansları “Binicilik” olarak duyururken, İngilizce yayın yapan Bulgar haber siteleri ise “Riders” olarak duyurdular. Muhtemelen dizi yayınlanmaya başlamadan daha farklı bir isim bulunacaktır. Çünkü “Binicilik” dizi ismi olarak çekici ve etkileyici bir isim değil hem de dizinin içeriğinin anlaşımasını sağlayan bir isim değil.

Sofya Boyana Film Stüdyoları

Sofya’da bulunan Nu Boyana Film Stüdyoları zaman zaman Hollywood yönetmenlerinin de tercih ettiği bir stüdyo. Stüdyolar hem imkanları hem de fiyat yönünden cazip olması film yapımcılarını da cezbediyor. En son Cehennem Melekleri 2 filmi bu stüdyolarda çekilmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir