Bereket Konvoyu Kosova Topraklarında

Ramazan ayı boyunca Balkan topraklarını gezerek, orada bulunan soydaşlara ve yurttaşlara iftar programı düzenleyen ve yalnız olmadıklarını hissettiren Bereket Konvoyu, Bosna Hersek ve Sırbistan‘ın ardından Kosava’da.

Kosova’da İlk Durak “İSKENDERAY”

Bereket Konvoyu’nun Kosova’daki ilk durağı, Kosova Kurtulu Ordusu kurucuarından Adem Yaşari’nin memleketi İskenderay oldu. “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla Bereket Konvoyu İskenderay’da ilk iftarını vermiş oldu.

İftar yemeği, yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla trafiğe kapalı bir yolda gerçekleşti.

Bereket Konvoyu Kosova İskenderay

Kosova’da İkinci İftar Durağı “Ferizay”

Bereket Konvoyu Kosava’daki ikinci durağı olan Ferizay’a ilk kez gitti. Yaklaşık 800 kişinin katılımıyla Bereket Konvoyu, Ferizay Belediye’si önünde iftar verdi.

Kosova’daki Son Durak “Prizren”

Ferizay’dan ayrılan Bereket Konvoyu, Kosovo’daki son durağı olan Prizren‘e geçti. Prizren iftar yemeğine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Bayrampaşa İlçe Müftüsü İzzet Şener?de katıldı.

İftar programında konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner: ??Bayrampaşa?daki kardeşlerinizden sizlere kucak dolusu selam getirdim.Kardeşlik sınır tanımadı ve her sene olduğu gibi yine muhteşem kent olan Prizren?e,Evladı fatihan olan bu diyarlarda sizlerle birlikte olmaya geldik.İnşallah bundan sonrada buralara gelmeye devam edeceğiz.Çünkü ecdadımıza bir borcumuz var? dedi.

Bereket Konvoyu Kosova Prizren

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu üyelerinin semazenler eşliğinde söylediği tasavvuf musikisi eserlerinin ardından kültür programı yine topluluğun seslendirdiği, Anadolu?nun farklı köşelerinden folklor gösterileri ile zenginleştirilmiş şarkı ve türkülerle devam etti.

Prizrenlilerin unutulmaz bir gece yaşadığı programın ardından Bereket Konvoyu, Arnavutluk’a doğru yola koyuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir