4. Kestel Balkan Panayırı İzlenimleri

Güzel ambiyans binlerce genç ve yaşlı tek tek sayılacak kadar TÜRKİYE BAYRAĞI. Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün posterini bir kombi firması kendi standına asmış teşekkür ederiz.

Daha sonra dikkatlice baktığımda sahnenin sol kısmında rüzgardan katlanmış olan bir TÜRKİYE bayrağı ve yanında ATA’mızı gördüm. BAL-GÖÇ’ün kurucu merhum MÜMİN GENÇOĞLU’na ait herhangi bir bir poster afiş vs. görmek mümkün değildi.

Saatlerce çalan Bulgarca müzik benim TÜRK kimliğimi yansıtmıyordu. Sanki bu ülkede Rumeli halk sanatçıları yokmuş gibi.

Gençler gayet güzel eyleniyor göçmen yine kendi gibi göçmen olan hemşerileri ile gavgaya tutuşmuş koskoca  alandakilerin huzurunu bozup kovalamaca oynuyorlardı. Benim için engüzel yanı Bulgar Sanatçının Bursaspor atkısı ile sahneye çıkıp bir arada Şampiyon Bursa demesiydi.

1989 yılında Bulgarlar silah zoru ile TÜRK insanın hiç birşeyini değiştirememişti yıl 2011 sanırım biz kendi değişimimizi kendimiz gerçekleştiriyoruz.

Görüklede Görüşmek Üzre…

Bulgaristan Görmemiş Bir Göçmen Gızanı… Sevgilerimle….

Kaynak : BAL-GÖÇ

2 thoughts on “4. Kestel Balkan Panayırı İzlenimleri

 • 29 Eylül 2011 at 17:54
  Permalink

  ve yine ben bu sitenize lütfen galena andrea ilian tedi viktoriq resimlerini koyarsanız sevinirim bu siteyi artık hep takip edicemmmmmmmmmmm teşekkürler macış agaş

  Reply
  • 29 Eylül 2011 at 19:24
   Permalink

   Merhaba, sanatçılarla ilgili sitemizde bir kategorimiz bulunmuyor ama 4. Kestel Balkan Panayırı fotoğrafları yayınlanacak. Panayıra katılan sanatçıların konserde çekilmiş fotoğraflarını bu şekilde görebilirsiniz.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir